O zdrowym trybie życia

Czy producent zamków błyskawicznych powinien negocjować

 

Ten artykuł jest skierowany szczególnie do osób początkujących. Osoby stawiające pierwsze kroki w branży często chcą sprzedać chociaż jeden zamek błyskawiczny. Producent działający w takiej branży często jest gotów iść na ustępstwa. Zwłaszcza gdy musi konkurować z http://sas.com.pl i innymi producentami, którzy znacznie dłużej sprzedają zamki błyskawiczne.

 

Zamek błyskawiczny. Producent działający w takiej branży często jest gotów iść na ustępstwa.

 

Czy warto negocjować?

 

Wiele przedsiębiorców może próbować negocjować, chcieć kupić zamki błyskawiczne od producenta na bardziej atrakcyjnych warunkach. Czy warto na coś takiego się godzić? Jak najbardziej, jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach:

  • W negocjacjach nie można być zbyt miękkim. Trzeba dbać o swój interes i umieć o niego walczyć.
  • Nie zawsze negocjacje muszą dotyczyć ceny, możesz przekonać klienta w inny sposób, np. oferując szybsze dostawy.
  • Czasem trzeba odmówić negocjacji, zwłaszcza w przypadki mniejszych klientów. Nie warto poświęcać czasu każdej osobie.

 

 

To są dwie zasady, które są istotne, gdy jest producentem zamków błyskawicznych, albo gdy po prostu prowadzi się firmę. Zamykając się na negocjacje można uciąć sobie możliwość współpracy z wieloma klientami. Jednak negocjując się trzeba pamiętać o swoich interesach. Wtedy znacznie łatwiej jest sprzedać zamek błyskawiczny. Producent powinien być jednocześnie elastyczny, a jednocześnie pamiętać o tym, że on też musi zarobić na każdym kliencie.