O zdrowym trybie życia

Fitness

Fitness

Aktywność fizyczna a kondycja naszego ciała.

Aby w znacznym stopniu poprawić kondycję fizyczną naszego organizmu, wystarczy choćby niewielka, ale systematyczna aktywność fizyczna. Wyda Wam się to niewiarygodne, ale najmniejsza forma ruchu w nieprawdopodobnym stopni ingeruje w nasz organizm. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym elementom naszego ciała.

running-573762_1920

Układ krwionośny

W trakcie ruchu krew w naszym ciele zaczyna szybciej krążyć, co jest spowodowane intensywną pracą mięśni. Muszą one zostać zaopatrzone w tlen, który jest transferowane przez krew. W celu jej szybszego przemieszczania, serce zaczyna szybciej pracować a ilość jego uderzeń może zwiększyć się nawet trzykrotnie. Zatem kiedy trenujemy, zwiększa się ilość krwi przepływającej przez mięśnie, co niebywale wpływa na pracę serca, żył i tętnic, powodując tym samym zwiększenie wytrzymałości układu krwionośnego.

 

adult-1867743_1920

 

Układ oddechowy

Kiedy Ty trenujesz, trenują również Twoje płuca. Przyspieszony oddech oznacza, że płuca intensywnie pracują nad wymianą dwutlenku węgla na tlen, który musi być dostarczony do mięśni. A bez tlenu Twoja wydolność treningowa jest nic nie warta.

yoga-1812695_1280