O zdrowym trybie życia

Jak dbać o skórzane ubrania?

 

Mimo, że skóra wielu osobom kojarzy się z motocyklistami, gangsterami i generalnie „niebezpiecznymi” ludźmi, to jest delikatnym materiałem. Zwłaszcza jeżeli mówimy o ubraniach dla kobiet. Spódnica skórzana wymaga odpowiedniego traktowania. Jednak spódnica skórzana nie stanowi wyjątku, bez odpowiedniego podejścia do ubrań z http://kostes.eu/pl/glowna/16-czarna-skorzana-spodnica-z-rombami.html , mogą one szybko stracić swój urok. Skóra po prostu wymaga odpowiedniego podejścia i traktowania.

Spódnica skórzana wymaga odpowiedniego traktowania za każdym razem.
Spódnica skórzana wymaga odpowiedniego traktowania.

 

Na co zwrócić uwagę posiadając skórę?

Bez względu czy jest to spódnica skórzana, spodnie, czy też kurtka warto zwrócić uwagę na 3 elementy:

Woda – skóra nie przepada za wodą. Dlatego jeżeli spodziewasz się dużych opadów, to albo zadbaj o ochronę skórzanej spódnicy, albo wybierz inny strój. Natomiast jeżeli nie udało Ci się go uniknąć, to zadbaj o odpowiednie wysuszenie materiału, a następnie nasmaruj go specjalnym kremem.

Czyszczenie – tutaj najlepiej ograniczyć się do zwykłej szmatki zwilżonej letnią wodą. Jeżeli mówimy o cięższych zabrudzeniach można próbować je czyścić na własną rękę, można natomiast oddać np. skórzaną spódnicę do specjalnego zakładu zajmującego się czyszczeniem takich materiałów.

 

 

 

Przechowywanie – zadbaj o to, by ubrania ze skóry były zabezpieczone przed kurzem. Zwłaszcza jeżeli np. nie planujesz zakładać spódnicy skórzanej przez dłuższy czas, to przydatny będzie np. pokrowiec, dzięki czemu ochronisz ją przed wnikaniem kurzu w głąb materiału